Scroll Top
E-Commerce w Polsce
REKORDOWY WZROST!
W 2020 roku nastąpił rekordowy wzrost rynku
e-commerce

Rynek e-commerce w Polsce oraz ogólnie na świecie odnotowuje najwyższy wzrost od kilkunastu lat. W połączeniu z niskimi prognozami dla sprzedaży detalicznej, ogółem sprawił, że udział sprzedaży internetowej znacząco wzrósł. Co więcej, rynek ten będzie rósł w tempie dwucyfrowym przez najbliższe trzy lata. Tak wynika z danych zawartych w najnowszym raporcie PMR „Handel internetowy w Polsce 2020. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2020-2025”. Pomimo trudnego okresu w gospodarce,  jak podaje woj. Urząd Statystyczny, wzrosła w 2020 r. liczba podmiotów gospodarczych w Polsce, w stosunku do poprzedniego okresu.

Pomimo tego, że pozycjonowanie SEO jest trendem, który się nie zmienia od wielu lat, zmienia się sposób, w jaki użytkownicy korzystają z wyszukiwarek. Takie niuanse dają się zaobserwować również w innych rodzajach marketingu. Niektóre są bardziej wyraźne, jako że ten rok jest szczególny z uwagi na pandemię. Dlatego sprzedaż zdalna daje spore pole do popisu, biorąc pod uwagę działania i trendy panujące w Polsce i na świecie. Zakupu on-line finalizują nie tylko ludzie młodzi. Zaobserwować można z roku na rok stały wzrost liczby kupujących w wieku średnim i starszym. Osoby 50+ stanowią już ponad ¼ osób kupujących online.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat zachęcamy do przeczytania najnowszych raportów Gemius oraz Izby Gospodarki Elektronicznej  E-commerce w Polsce za 2019 i 2020 rok. 
„E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” to Ponad 200-stronicowy raport, który jest źródłem kompleksowej i rzetelnej wiedzy na temat polskiego rynku e-handlu, postaw zakupowych konsumentów oraz popularności sklepów e-commerce w różnych kategoriach produktowych. Pliki do poprania również na naszej stronie.

e-commerce - Agencja Marketingowa MARKETINGSide.pl

Facebook jest największą platformą społecznościową. Liczy aż 16 milionów użytkowników w Polsce! Wśród nich są Twoi klienci. 

Na zakończenie

Coraz więcej naszych klientów pyta i zainteresowanych jest naszymi usługami z zakresu marketingu internetowego oraz social media. Cieszy nas ten fakt, ponieważ zauważają znaczące zmiany na rynku i widza w tym szansę również dla siebie.

Pliki do pobrania:

1. E-commerce_w_Polsce_2020
2. E-commerce_w_Polsce_2019

...Nie pozwól by wyprzedziła Cię konkurencja – nie zostawaj w tyle, bo każdy dzień bez skutecznego marketingu Twojej firmy to dzień stracony…”’

Privacy Preferences
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na komfort korzystania z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.