Scroll Top
Uzależnienie od social media
Social media - wróg czy przyjaciel?

Social media - wróg czy przyjaciel?

Termin „media społecznościowe” odnosi się do dowolnej witryny internetowej lub aplikacji mobilnej, która pozwala użytkownikom tworzyć i udostępniać treści, komunikować się ze sobą i uczestniczyć w sieciach społecznościowych. Uzależnienie od korzystania z platform internetowych to ciężkie zaburzenie behawioralne, w którym zazwyczaj młodzi, dorośli i nastolatkowie, są tak zafascynowani wirtualnym światem, że nie są w stanie zaprzestać surfowania w Internecie. Nadmierna konsumpcja social mediów może okazać się brzemienna w skutkach. Obsesja na punkcie wizerunku w Internecie wywiera znaczący wpływ na człowieka. Może prowadzić do spadku samooceny, stanów lękowych a nawet depresji! Z uzależnieniem, w przypadku dzieci, wiązać się może spadek wyników w szkole czy pogorszenie kontaktu z rówieśnikami.

„Media społecznościowe zmieniają sposób, w jaki się komunikujemy i sposób, w jaki jesteśmy postrzegani, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. ”

~Amy Jo Martin

Faktem jest też to, że uzależnienie od social media wpływa destrukcyjnie na relacje międzyludzkie. Nadmierne korzystanie z telefonu może być przyczyną rozpadu związków czy przyjaźni – w końcu kto chciałby rywalizować o kogoś z urządzeniem elektronicznym? Interakcja twarzą w twarz jest bardzo ważna dla naszego dobrego samopoczucia psychicznego.  Nadawanie priorytetu mediom społecznościowym przed widywaniem się z innymi ludźmi jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie możemy sobie wyrządzić. 

Media społecznościowe pozwalają ludziom pozostać w kontakcie pomimo tysięcy kilometrów odległości, dzięki natychmiastowej komunikacji. Najważniejszymi zaletami są: podtrzymywanie kontaktów z rodziną i znajomymi, możliwość poznania nowych ludzi, dzielenie się swoimi pasjami i talentami, szybkie transakcje kupna i sprzedaży czy medium reklamowe

 

Mogą być również doskonałym narzędziem marketingowym, ponieważ:

  • są bazą opinii, potrzeb i oczekiwań klientów
  •  ułatwiają komunikację firmy z klientami i zwiększają świadomość marki
  • pomagają promować działalność
  • dzięki nim sprzedaż produktów wzrasta
  • są źródłem wiedzy o działaniach konkurencji
  • umożliwiają kierowanie treści do konkretnej grupy odbiorców w określonej lokalizacji.

Podsumowując, jak wszystkie technologie, media społecznościowe, zapewniają swoim użytkownikom zarówno korzyści, jak i wady. Mimo wszystko, myślimy, że warto działać na social mediach. Między innymi, dzięki nim, Ty i Twoja firma możecie osiągnąć sukces. Chętnie Ci w tym pomożemy! 

Privacy Preferences
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na komfort korzystania z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.